Tepelná čerpadla Aquarea


Katalog ke stažení..

Společnost Panasonic vyvinula řadu tepelených čerpadel Aquarea, nové zdokonalené nízkoenergetické řešení, navrhnuto pro dokonalé ideální využití energíí ve vašich nemovistostech. Tepelné čerpadlo Aquarea ohřívá nebo chladí ke zvýšení vašeho komfortu.
Venkovní jednotka čerpadla může být posílena solárními panely a ohřívat vodu na topení i bežnou užitkovou vodu. Celý systém může být napojen na centrální ohřívací systém pro snížení instalačních nákladů.

Popis funkce

Tepelné čerpadlo vzduch - voda používá energii z venkovního vzduchu k ohřívání i ochlazování vzduchu v domě a také k ohřevu teplé vody.
Tento systém využívá volnou energii k ohřevu nebo ochlazení vzduchu ve vašem domě. Tepelné čerpadlo spotřebovává pouze energii k obsluze kompresoru, elektroniky, pumpy a v nízkých teplotách elektronických elementů. Výsledek je velmi účiný a šetří reálnou energii.
Existuje několik druhů tepelných čerpadel: Tepelné čerpadlo typu BI-BLOK - je sestaveno z venkovní jednotky a hydraulického modulu, který je standardně umístěn v technické místnosti nebo v garáži. Tato konfigurace vyžaduje chladící trubky mezi oběma jednotkami, ale lze ji jednoduše instalovat v domě a také snadno napojit na existující boiler. Tepelné čerpadlo typu MONO-BLOK - má pouze venkovní jednotku. U instalace není zapotřebí "chlazeného" spojení a je pouze napojeno na topný systém. Tímto se tento systém stává snaději instalovatelný, ale vyžaduje více venkovního prostoru.

tepelná čerpadla
Vysoké COP u všech řad až do -15 °C.

Vysoká účinost i ve vysokých teplotách. Tepelná čerpadla Panasonic mají maximální COP 4,47 při + 7°C, proto jsou více účinější než palivové boilery, plynové boilery a elektrické ohřívače.

tepelná čerpadlaSnadná montáž a údržba

Tepelná čerpadla Aquarea je možné velmi snadno nainstalovat v nových i starých budovách. Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea se systémem vzduch - voda mají nízké náklady na instalaci a údržbu. U nových budov není potřeba vrtání a výkopových prací pro získání tepla. Při přestavbách je snadné tepelné čerpadlo propojit se stávajícím topným systémem s radiátory příp. podlahovým topením.

tepelná čerpadla
Ekologický vysoce účinný systém vytápění

Tepelná čerpadla Aquarea je nová generace systémů pro topení i ochlazování prostor, které využívají zdarma obnovitelných zdrojů jako vzduch k topení nebo chlazení a k ohřevu tepé vody. Tyto tepelná čerpadla jsou o hodně účinější než tradiční systémy na tuhá paliva.

tepelná čerpadla